DOPLŇOVACÍ VOLBY DO SENÁTU PARLAMENTU ČESKÉ REPUBLIKY 2020

Tři želízka v ohni. I tak by se dala nazvat kandidatura tří uchazečů do doplňujících senátních voleb, které proběhnou 5. - 6. 6. 2020 v našem okrese.

Dva kandidáti jsou z Bíliny a třetí ze spádové obce Hrobčice. Nechceme vést polemiku nad zbytečností nebo naopak nutností senátu. Senát tu je a my tam máme možnost mít zástupce od nás.

Jedním z kandidátů je i hejtman Oldřich Bubeníček, který se dlouhá léta pohybuje jak v komunální politice, tak v politice vyšších pater. Určitě je to politik s velkými zkušenostmi, které, jak zmiňuje, by rád zúročil, jelikož zná jak problémy běžných občanů, tak i nesmyslnost některých zákonů, které jim život ztěžují. Jsou za ním vidět i skutečné výsledky, a to jak práce na komunální úrovni, tak na úrovni krajské.

Druhý kandidát, starostka Mgr. Zuzana Schwarz Bařtipánová, chce dělat věci naplno, jak píše. Její billboard určitě zaujme jak hezkou tváří, tak i panem Babišem, ale on zde nevolí ani nežije. Politická značka paní starostky je však populární. Paní starostka nedávno představila sto investičních akcí zrovna před volbami a zrovna v době, kdy se čeká rozdělení evropských dotací po krizi, jejichž část půjde přímo na obce a města, alespoň dle vyjádření vládních politiků. Úspěšné čerpání dotací je ovšem spojeno s připravenými projekty, které jsou mimochodem zapotřebí i na realizace akcí bez dotací. Není to ovšem poprvé, kdy bylo více řečeno, než uděláno.

Třetím kandidátem je starostka Hrobčic, paní Jana Syslová, která odvedla velký kus práce pro svou obec. Zde je to s investicemi v obráceném gardu. Paní starostka představila ve své prezentaci hotové investiční akce. Na tyto akce se paní starostce podařilo získat opravdu hodně dotačních prostředků, které by jí mohla závidět i okolní města, a to bez takového aparátu, který ostatní města mají. Zde se totiž nejdříve něco udělá a pak politicky odprezentuje, což je hlavně pro občany velký rozdíl, protože slib jim život nezpříjemní.

To, co jsme uvedli, jsou informace, které sdělili jednotliví kandidáti do veřejných médií a náš pohled na skutečný stav. Za nás by určitě bylo dobré, aby v senátních volbách uspěl někdo z našeho města či spádové obce.

 

Doplňovací volby do Senátu Parlamentu České republiky 2020 jsou plánovany na rok 2020 pro získání mandátu senátora horní komory.
Budou se konat v obvodu č. 32 – Teplice, kde zemřel předchozí senátor Jaroslav Kubera.
Prezident republiky Miloš Zeman vyhlásil doplňovací volby na 27. a 28. března 2020.
Datum konání: pá 5. 6. 2020 – so 6. 6. 2020