JAK TO BYLO S ODCHODEM BÝVALÉHO ŘEDITELE MP A MÁME VŮBEC NOVÉHO ŘEDITELE?

Po odmlce během prázdnin přinášíme malý, ale možná zásadní, postřeh z posledního jednání ZM.

Během jednání se ke slovu dostal i bývalý ředitel MP, který se vrátil k okolnostem svého odchodu, kdy jasně řekl, že na něho byl od starostky města při osobním jednání vyvíjen tlak na změnu svého zástupce, kdy jméno nového mu přímo sdělila starostka a navíc dodala, že jeho osoba nemá podporu celého vedení. Pokud tomu tak bylo, je to přinejmenším nestandardní jednání a nikdo se asi nemůže divit, že se bývalý ředitel rozhodl k odchodu. Nicméně to je již nevratná skutečnost, a navíc paní starostka vše řečené popřela s výrazem pokerového hráče.
Asi větší problém ve vztahu k fungování MP vidíme v problému výběru nového ředitele MP, který vyhrál výběrové řízení, které, podle toho, co na jednání ZM zaznělo, bylo vypsané bez jedné podmínky, která je ze zákona povinná. Pokud tomu tak je, jedná se o velké pochybení, které se bohužel týká i nového ředitele, který určitě po výsledku výběrového řízení a vyhlášení vítěze učinil možná nezvratné kroky, například k předchozímu zaměstnání. Jestli se pochybení ve výběrovém řízení prokáže a vedení města nebude chtít nezákonnost přejít, bude se muset nutně výběrové řízení opakovat. Otázkou je, pokud tedy vedení města bude chtít dodržet zákon, zda se současný vítěz do opakovaného řízení přihlásí, jelikož nesporně kvality na vedení MP má.
Chybně vypsaná výběrová řízení všeho typu se opakovala již za našeho působení ve vedení města, kdy jsme se nechtěli pomyslně podepsat pod špatná či nezákonná výběrová řízení. Všechna námi napadaná výběrka byla vždy v kompetenci hnutí ANO.
Na samotné jednání ZM se můžete podívat zde: http://live.publicstream.cz/bilina/4-zasedani-zastupitelstva-mesta-biliny-dne-11-9-2019-529
Stojí to určitě za to.