PODĚKOVÁNÍ MGR. KOLLÁROVI ZA JEHO DOSAVADNÍ PRÁCI VE FUNKCI ŘEDITELE MĚSTSKÉ POLICIE

Chtěli bychom se připojit k poděkování Mgr. Kollárovi za jeho dosavadní práci ve funkci ředitele Městské policie.

Výpověď je jeho osobní záležitostí, nicméně na zastupitelstvu města se vyvinula široká diskuze o jeho odchodu, ale i o odchodu dalších zaměstnanců.
Chtěli bychom uvěřit slovům, že odchází z vlastního rozhodnutí. Na zastupitelstvu města však zazněla ze strany zástupců ANO alibistická argumentace, která se týkala snahy RM řešit bezpečnostní situaci ve městě, která je nyní prioritou a podle ní na nikoho z pracovníků nevytváří tlak. Toto vystoupení se moc s dobrovolným rozhodnutím neztotožňuje, zvláště pak, když se dodalo, že panu Kollárovi se dávala několikrát možnost, aby projevil své schopnosti a aby nějakým způsobem měla bezpečnost vzestupný trend. Jako manažer má nést odpovědnost za svou funkci, tedy při řízení Městské policie. Již z toho je cítit, že určitý tlak opravdu vyvíjen byl. Ve městě máme zřejmě moc odborníků, komisí a zřejmě i dost nadřízených ředitele Městské policie. Takovéto řízení nemůže vést ke kvalitní práci založené na dlouhodobější koncepci. I když prioritou Městské policie je v poslední době hlavně, podle její aktivity, kontrola výběru parkovného na náměstí.
Odchod pana Kollára asi není až tak z osobních důvodů a je nám líto, že město Bílina přichází o vzdělané zaměstnance. Přejeme panu Kollárovi mnoho úspěchů v jeho novém zaměstnání i v osobním životě. Jen doufáme, že toto není začátek větší vlny odchodů a to ne jen z řad úředníků, kteří mají plus, že spadají pod nezničitelnou personu tajemníka města, ve které mají jistě všichni jemu podřízení velkou oporu.