VÝKUP BYTŮ A TANEČKY ALIBISMU

Kolegové z ANO 2011 byli o informacích z Rady města rychlejší, než je zdrávo. Informace z RM zveřejnili dříve, než byl zveřejněn samotný zápis, ale zřejmě z důvodu chtíče v podobě PR na to neberou ohled.

Pokud by totiž byl zveřejněn zápis, tak by občané zjistili, že na Radě města zástupci z ANO 2011 žádnou iniciativu nevytvořili a žádnou diskuzi nenavrhli. Pokud by tak učinili, tak by v zápise o tom musela být zmínka. Dokonce pan starosta byl z tohoto jednání RM dlouhodobě omluven. Uvědomme si, že máme neuvolněného starostu, a i proto může v křesle druhé místostarostky sedět zástupce ANO 2011.
K jejich argumentu, že rada města pouze "Předkládá zastupitelstvu k projednání" se dá uvést pouze to, že opravdu spoléhají na neznalost občanů. Toto jednání pouze posunulo materiál do zastupitelstva města, které jako nejvyšší orgán v našem městě může takovou věc projednávat. Součástí ZM jsou i kolegové z TOP 09, zrovna tak, jako jsou platnými členy v projektu Bílina – bezpečné město, na rozdíl od kolegů z ANO 2011.
S cenou již zaplaťpánbůh trochu vystřízlivěli a lidem nelžou tak okatě. Z původních 300 milionů se po nějakém čase dostali na 200 a dnes je to zhruba 100. My tvrdíme, že je to bez rekonstrukce cca 79 milionů korun. My a zástupci KSČM, na rozdíl od kolegů z ANO 2011, jsme tuto cenu předložili několikrát na společných jednáních a nikdy nebyla ze strany ANO 2011 rozporována. Společné jednání s prodávajícím o ceně se určitě plánuje, ale, jak prodávající při poslední návštěvě radnice sdělil, čeká se na jeho vyjádření. U tohoto byl přítomen i zástupce ANO 2011. Zajímalo by nás, proč když něco kolegové z ANO 2011 chtějí, proč s tímto požadavkem nevystoupí na daném jednání. Proč vždy vystupují až po jednání a lživými prohlášeními veřejnosti?
My máme také zájem vědět, kdo má na triku zpackanou akci bezbariéry, kde rozhodnutím jednotlivce může město přijít o miliony.
My máme zájem zjistit, kdo svévolně upravil smlouvu, která byla dříve schválená Radou města, a touto změnou se město dostalo do opravdu značně nevýhodné pozice při vymáhání svého práva a následně takto upravenou smlouvu podstrčili k podpisu tak, jak to dělají žáci nižších tříd rodičům se žákovskou knížkou, aby zakryli špatnou známku. My také máme podezření, že o tomto jednání určitě nějaký politik vědět musel.
Zjednodušeně – pokud něco chceme vědět, tak se na to zeptáme nebo si vyžádáme podklady. Tak by se asi mělo chovat i ANO 2011, které je součástí vedení radnice a má pod sebou investice, a tím pádem i podobné smlouvy. Měli by pro město konat a ne ho poškozovat, měli by se ptát tam, kde mají, a tím vyvinout aktivitu k fungujícímu městu a netvářit se před veřejností jako ten jediný spravedlivý a snažit se vytvářet názor, jak jsou na ně všichni oškliví.
Proto bychom byli rádi, aby ANO 2011 v Bílině svou aktivitu předvádělo tam, kde to městu a jeho občanům pomůže, což jsou oficiální jednání, na kterých se rozhoduje. Na sociálních sítích se nerozhoduje, tam se pouze informuje. ANO 2011 vlastně informuje, ale bohužel o své neschopnosti. Možná by mělo informovat i o své všehoschopnosti, tu ovšem předvádějí také pouze v zákulisí.


 

0
0
0
s2smodern